6.6.2017 / Gösterim Sayısı : 297

Lider Çocuk Tarım Kampı Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni

#ödül töreni

Bakanlığımızca 2015 yılından itibaren ‘’Lider Çocuk Tarım Kampı’’ adı altında ilkokul 4. Sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, sağlıklı tarımsal üretim konusunda bilinçlendirmek, kırsal yaşama ait bilgi ve deneyim alışverişinin yeni nesillere aktarılması, gıda üretim ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenmektedir.

                2017 yılı Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından ‘Kalkınma İçin Sürdürülebilir Turizm Uluslararası Yılı’ olarak ilan edilmesi sebebiyle İl Müdürlüğümüz teknik elemanlarınca kampa katılan öğrencilerimiz için Çıldır Gölü, Akçakale Adası ve Şeytan Kalesine tarihi ve turistik gezi düzenlenmiştir.

               Kampa katılan Lehimli Köyü 4. Sınıf öğrencileri arasında “Kalkınma için Sürdürülebilir Turizm Uluslararası Yılı” konulu kompozisyon yarışması düzenlenmiş olup, yarışmada 1.Fatih ZORBA 2. Zilan ZORBA 3. Didem OKÇU’ ya İl Müdür V. Turgay ŞİŞMAN, Arıcılık Gen Merkezi Müdürü Sadık DOĞAN,  İl Müdür Yrd. Neşat ULUTAŞ ve Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müd.V. Özgür KAÇAR tarafından ödülleri verildi.

''