13.7.2017 / Gösterim Sayısı : 217

KADIN ÇİFTÇİLER TARIMSAL YENİLİKLERLE BULUŞUYOR PROĞRAMI KAPSAMINDA ERZURUM İLİNE TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ

#a kadın çiftçi teknik gezi

Bakanlığımız tarafından yürütülmekte “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor” programı kapsamında İl Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan “Ardahan İlinde Patates Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” uygulama faaliyetlerine binaen proje ortağımız olan Doğu Anadolu Tarımsal Araştırmalar Enstitü Müdürlüğünün uygulama sahalarına teknik gezi düzenlenmiştir.

Teknik geziye Doğu Anadolu Tarımsal Araştırmalar Enstitü Müdürlüğünden; Enstitü Müdürü Dr. Şerafettin ÇAKAL, Endüstri Bitkileri Birim Başkanı Dr. Canan KAYA ve Ziraat Yüksek Mühendisi Fırat SEFAOĞLU İl Müdürlüğümüzden; Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü V. Özgür KAÇAR, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü personeli ve ilimiz kadın çiftçileri katılmıştır.

Gezi kapsamında Erzurum İli Pasinler İlçesindeki Doğu Anadolu Tarımsal Araştırmalar Enstitü Müdürlüğünün deneme sahalarındaki ekilmiş olan patates tarlalarında inceleme yapılmış olup Doğu Anadolu Tarımsal Araştırmalar Enstitü Müdürlüğünden Endüstri Bitkileri Birim Başkanı Dr. Canan KAYA tarafından patates yetiştiriciliği hakkında katılımcılara teknik bilgi vermiştir.
''